kolda uyuşmalar

Kol Uyuşma Nedenleri

 

Bu tür nedenler farklı birçok sebepten ötürü oraya çıkabilir. Örneğin kolda uyuşma özellikle sinir sıkışması gibi sebepten ötürü kendini gösterebilir. Böyle durumlarda fizik tedavi ya da bir ortopediye görünmek işe yarabilir. Bir başka sebep de aslına bakılırsa bir yerde psikolojik de olabilir. Eğer kolda bir uyuşma gibi bir his varsa ve uyuşma eğer bir merdiven çıkarken fark edilmiyorsa o zaman bir psikiyatri doktoruna görünmek fena olmaz.

 

kolda uyuşmalar

         

  Farklı Neden ve Sonuçlar:

 

Ayrıca kol uyuşması her iki kolda da olur ve bazı zamanlar kolun üstüne çok yatma ya da kol altına alınarak uyumak bir takım uyuşma karıncalanmalara neden olabilir. Bu da kısa bir süre içinde geçer. Ancak kol uyuşmasının nedenleri arasında en kötü belirti birçok kişinin de bildiği üzere kalp krizidir ve bilinen de öte bu durum kalp krizinin ilk belirtisi değildir.

 

Genel olarak kalp krizi için ilk belirti iki göğüs arasında bir ağrı ile başlar. Ya kalp krizi daha çok sonraki evrelerde ortaya çıkar. Genel olarak düzgün olmayan bir pozisyonda oturma ya da bari takım ağrı uyuşmalara kolda uyuşma neden olur.

kolda uyuşmalar

kolda uyuşma sorunuEtiketler:, ,