sağ kol ağrısı

Sol Kol Ağrısı

 

            Sol kol uyuşması veya ağrısı, çeşitli sebeplerden meydana gelmiştir. Bu sebeplere göre değerlendirdiğimizde, doğru tedaviyi uygulatabiliriz.

 

Sol kolda eskiden kalma kırık veya çatlaklar, kol uyuşması rahatsızlığına sebep olabilir. Düşme veya başka bir nedenle zedelenmeden de olabilir. Tam bir netice almak için, uzman doktora muayene olmak gerekir. Bizim bilmemiz gereken en önemli mesele, her sol kol uyuşması hadisesinin, kalp krizi nedeni olmadığıdır.

 

            Sol Kol Ağrısı Kalp Krizi Belirtisi Mi?

 

Sol kol ağrısı kalp krizi belirtilerindendir fakat tek başına kalp krizi belirtisi değildir. Kalp krizinin birden fazla belirtisi vardır. Terleme, mide bulantısı, göğüste şiddetli ağrı, sol kol ile beraber çeneye kadar uzanan ağrı, başlıca kalp krizi belirtileridir. Sol kolda uyuşma hisseden birisi, ilk anda kalp krizi geçirdiğini zannedebilir.

 

Bu ağrının kürek kemiğine vurması da, acaba kriz mi geçiriyorum? Gibi bir soruyu gündeme getirebilir. Sol kolun uyuşması ile başlayan ağrının sebebi, sinirsel olabilir. Psikolojinin bozulması da, sol kol uyuşması yapar. Psikolojinin sinirleri etkilemesi ve sinirlerinde sol kolda uyuşma yapması muhtemeldir.

 

            Sağ Kol Ağrısı Kalp Krizi Belirtisi mi?

 

Sağ kol ağrısı, kalp krizi belirtisi değildir. Sağ kol ağrıları, sinir, tendon ve eklem iltihaplanmaları ve koldaki çatlak ve kırıklardan meydana gelebilir. Damar sıkışması diye tabir edilen durumlarda da bu ağrı gerçekleşebilir. Esintide fazla durmak ve haddinden fazla yük taşımak gibi nedenler de, sağ ve sol kolun uyuşması sebeplerindendir.

 

sağ kol ağrısıEtiketler:, ,