uyuşma nedenleri

Sol Kol Uyuşması Adına Farklı Teşhisler

 

            Sol kol uyuşması için birçok farklı teşhis doktorlar tarafından konulabilmektedir. Bunlardan biri elbette herkesin tahmin edeceği gibi kalp krizidir. Ancak bundan önce farklı nedenleri de bulunmaktadır. Örneğin bu uyuşma ya da ağrı sinir sıkışması nedeni ile de olabilir. Böyle bir durum söz konusu olduğunda yapılacak olan hemen bir fizik tedavi görmek ya da bir ortopediye görünmek işe yarayabilir.

 

Ancak tüm bunların dışında eğer kol uyuşması merdiven çıkarken hiç hissedilmiyor ise o zaman bir psikiyatri doktoruna görünmek de bu konu hakkında bir fikir verebilir. Bununla birlikte kalp krizi için zaten ortaya çıkacak olan ilk belirti kesinlikle iki göğüs arasında hissedilecek bir ağrıdır.

 

Bunun bir belirtisi olarak kişi nefes darlığı çeker ve daha önce hiç hissetmediği güçlükte bir baskı hisseder. Eğer ki böyle bir belirti fark edilmiş ise biran bile beklemeden derhal en yakın bir hastaneye ya da bir sağlık merkezine başvurmak son derece önem arz etmektedir.

 

Sol kolda uyuşma tüm belirtilerin zamanla artmasının ardından eğer geçmezse ortaya çıkacak olan bir belirtidir. Ayrıca her zaman kendisini göstermese bile bazen çeneye vuracak olan bir ağrı ya da hazımsızlık belirtileri de kalp krizi için belirtiler olabilecek akılda tutulmalı. Sol kolun uyuşması kalp krizi için söylenebilecek tüm bu belirtiler arasında daha sonraki evreler için kabul edilebilir.

 

uyuşma nedenleriEtiketler:, ,