Sol Kol Uyuşması Nedenleri

Sol Kol Uyuşmasında Farklı Etkiler

 

            Sol kol uyuşması birçok farklı nedenden ötürü ortaya çıkabilir. Genel olarak herkesin aklında olan ilk düşünce kalp krizi olarak gün ışığına çıkar ancak aslına bakılırsa kalp krizinin genel kanının aksine ilk belirtisi kol uyuşması değildir. Eğer bir kalp krizi olduğu düşünülecek ise ilk olarak iki göğüs arasında bir ağrı meydana gelir, bununla birlikte nefes darlığı gün yüzüne çıkar ve daha sonra da yine göğüs kısmında daha önce hiç yaşanmamış bir baskı hissedilir.

 

           Kalp Krizi Belirtisinde Hastaneye Gitmek Önemli:

 

Eğer bu tür belirtiler gün yüzüne çıkmış ise hiç beklemeden biran önce en yakın bir sağlık merkezine ya da hastaneye gidilmesi son derece önemlidir. Zira bu belirtiler kalp krizinin en önemli belirtileridir. Sol kolda uyuşma genel olarak kalp krizinin daha sonraki evrelerinde ortaya çıkar.

 

Bu da artık ağrıların şiddetlendiği dönemlere denk geldiği için herkesin aklında kalp krizinin ilk belirtisi olarak akılda kalmıştır. Ancak kol uyuşmasının farklı bir nedeni sinir sıkışması sonucu bir ağrıdır ve bunun için de hastanede görülecek bir fizik tedavi ya da ortopediye gidilmesi işe yarayabilir.

 

           Psikolojik Durum:

 

Yine de sol kolun uyuşması durumunda bu ağrı merdivenlerden çıkarken her hangi bir ağrıya neden olmuyor ise o zaman bir psikiyatri doktoruna da danışmak doğru olacaktır. Görüldüğü gibi herkesin bildiğinin aksine her kol uyuşması kalp krizinin ilk belirtisi olarak göze çarpmaz.

kol uyuşmalarıEtiketler:, ,