kol uyuşmaları

Sol Kol Ve Uyuşma

 

Sol kol uyuşması genel olarak halk arasında hemen bir kalp krizi belirtisine yorumlansa da bu her zaman doğru değildir. Sol kol uyuşması ile bir takım farklı nedenlerden ötürü sinir sıkışması sebebi ile ortaya çıkıyor da olabilir.

 

Eğer sol kol ağrısı özellikle de merdiven çıkma durumunda her hangi bir ağrı olmuyorsa o zaman belki bir psikiyatri doktoruna görünmek de gerekebilir. Kol uyuşması için nedenlerden biri bu olabilir. Bu bazen yumuşak dokudan da kaynaklı bir ağrı olabilir.

 

            Sol Kol Ağrısı Bir Belirti Değildir:

 

Kalp krizi hemen ilk olarak sol kola bir ağrı girdiği zaman bir belirti olduğu düşünülür ancak bu doğru değildir. Kalp krizi daha çok iki göğüs arasında bir sıkışma ile başlar ve birçok kişi bunun için göğsünde bir nefes darlığı ya da normal olmayan bir baskı hisseder. Böyle bir durum oluştuğu zaman hiç beklemeden biran önce en yakın sağlık merkezine başvurmak doğru olacaktır. Sol kolda uyuşma daha sonraki evrelerde belki kalp krizi için bir belirti olarak öngörülebilir.

 

            Kalp Krizi İçin Ufak Belirtiler:

 

Ancak nadiren de olsa bazı zamanlar kalp krizi belirtileri olarak hazımsızlık ya da çeneye vurulan bir ağrı da örnek verilebilir. Ayrıca kalp krizi belirtilerinde kişi hareket ettikçe ağrılar artar ve dinlendiği süre içinde de çoğu ağrı diner. Sol kolun uyuşması bu yüzden bir kalp krizi için ilk belirti olarak ön görülmez.

 

kol uyuşmalarıEtiketler:, , ,