kolda ağrılar

Sol Kolda Ağrılar ve Tedavi

 

Bu konuda akla ilk gelen kişinin bir kalp krizi geçireceği ön görüsü yer alsa da bu her zaman doğru değildir. Aslına bakılırsa sol kol uyuşması bir kalp krizi belirtilerinde sonradan ortaya çıkan bir durumdur. Bunların içindeki ilk belirti iki göğüs arasında başlayacak olan bir sıkışmadır. Eğer daha önce hiç görülmemiş bir nefes darlığı ya da yine göğüs kısmında hissedilecek bir baskı kalp krizi için önemli belirtiler arasında gösterilir.

 

            Bir Sağlık Merkezine Başvurmak Önemlidir:

 

Böyle bir durum söz konusu olduğu zaman yapılacak olan ilk şey hemen en yakın bir sağlık merkezine ya da bir hastaneye gitmek olacaktır. Kol uyuşması bazı zamanlar farklı bir takım nedenlerden ötürü de gerçekleşebilmektedir. Örneğin sinir sıkışması gibi sebep yüzünden ortaya çıkabilir. Zaten eğer bu kol ağrısı merdiven çıkılırken hissedilmiyor ise o zaman belki bir psikiyatri doktoruna görünmek de doğru bir görüş olabilir.

 

            Sol Kol Uyuşması İçin Gidilecek Yerler:

 

Sol kolda uyuşma genel olarak bir kalp krizi belirtisi için daha sonraki evrelerde oluşabilecek bir durum olarak ön plana çıkar. Elbette bazen bazı küçük belirtiler de bir kalp krizine işaret edebilir.

 

Bunlar çenede oluşabilecek bir ağrı ya da hazımsızlık gibi can sıkıcı durumlar da ciddiye alınmalıdır. Sol kolun uyuşması konusunda oluşabilecek bir sinir sıkışması için de hastane uygulanacak bir fiziki tedavi işe yarayabilir ya da bir ortopediye görünmek de yararlı olabilir.

 

kolda ağrılarEtiketler:, , ,